CALL OF DUTY

call of duty
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.78/10


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Call of Duty

Call of Duty, gra akcji (FPS) wydana w 2003 roku przez Activision Publishing. Gra ukazała się dla komputerów Macintosh, PC (Windows) oraz konsol PlayStation i XBox.

Gra Call of Duty, jest prawdę mówiąc już grą legendarną. W końcu to od niej rozpoczęły się narodziny serii, której kontynuacje powstają po dziś dzień. Czym więc była ta gra?


Był to klasyczny FPS, który poruszał temat drugiej wojny światowej. Jednakże nowością w porównaniu do konkurencyjnych gier, był fakt, że mogliśmy spojrzeć na grę z trzech różnych perspektyw. Mianowicie, wcielaliśmy się odpowiednio w skórę Amerykańskiego spadochroniarza, Brytyjskiego członka SASu i Rosyjskiego żołnierza. Dzięki temu zabiegowi nie odczuwaliśmy przesytu konkretnej scenerii, bo twórcy przerzucali nas w różne rejony działań, jednocześnie dokładając do tego zróżnicowanie misji (Przykładowo, raz trafialiśmy na Niemiecki niszczyciel, by potem trafić na rzekę Wołgę i zdobywać Stalingrad). Osobiście, ciężko mi stwierdzić, która z kampanii była tą najlepszą, bo każda miała swoje momenty, przez które chętnie wracam do tej gry co jakiś czas. Najważniejsze jednak jest to, że gra niejako przetarła szlak FPS-om tamtych czasów, a sama seria Call of Duty od tamtego czasu wybierała trend, którym kierowały się gry konkurencji.


Osobiście, uważam pierwszą część Call of Duty, za absolutny klasyk i grę, którą warto ograć nawet w dzisiejszych czasach, bo jest to dalej przyjemny shooter nie nastawiający się tylko na "Idź i strzelaj".


Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

ABANDONWARE  STARE GRY   CALL   DUTY   WOJNA   AKCJA   FPS   STRZELANKA  


Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry CALL OF DUTY.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać