CODENAME: PANZERS - PHASE TWO

codename panzers phase two
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

nie oceniono gry


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Codename: Panzers - Phase Two

Codename: Panzers - Phase Two to druga część doskonałej strategii osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym z dużym naciskiem na taktyczną stronę starć.


Gracz zarządza dobrze wyposażonym, małym oddziałem żołnierzy. Większość misji rozgrywa się w Afryce, gdzie toczą się m.in. bitwy pod El Alamein oraz obrona twierdzy Tobruk.


Druga kampania przenosi gracza do czasów operacji "Husky", obejmującej lądowanie Aliantów na Sycylii oraz podążanie w kierunku Rzymu. Na osoby, którym uda się ukończyć minimum jeden fabularny wątek, czeka kilka bonusowych scenariuszy, które rozgrywają się w Jugosławii.


Twórcy skupili się przede wszystkim na samej jakości gry i na rozgrywce. Wydarzenia historyczne nie są dokładnie odwzorowane, ponieważ stanowią jedynie tło, a głównym celem ma być sama rozgrywka, nie skupianie się na historycznych szczegółach. Taka sama sytuacja miała miejsce w Phase One.


Druga część została wzbogacona ponad 20 nowymi jednostkami, m.in. średnioopancerzonym czołgiem: włoskim M13/40 „Carro Armato” oraz amerykańskim M3 Grant/Lee „Daimler Dingo”, a także nowymi rodzajami dział samobieżnych.


Phase Two może pochwalić się także udoskonaleniem gry i poprawieniem błędów. Gracz nie musi już obawiać się, że oddziały podległe będą miały kłopot ze znalezieniem odpowiedniej ścieżki przemarszu. Ten problem został zniwelowany. Przeciwnik (komputer) wykazuje się większą inteligencją i próbuje zaskoczyć lub przechytrzyć. Pojawiła się możliwość zniszczenia wybranego elementu konstrukcji. Utworzono nowe budowle (m.in. pustynne fortece). Dopieszczony został także tryb multiplayer.


Gracz otrzymał możliwość tworzenia własnych poziomów dzięki dołączeniu kompleksowego edytora. Edytor umożliwia również modyfikację już istniejących misji, a nawet tworzenie całkiem nowych budynków oraz jednostek.


Ostatnia modyfikacja: 24 sierpień 2020Komentarze

Marek   wysłano 2022-06-09 19:18:55

Świetna giera
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać