DIZZY - TREASURE ISLAND. NA POSZUKIWANIE SKARBU.

dizzy treasure island
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Dizzy - Treasure Island. Na poszukiwanie skarbu.

Dizzy - Treasure Island, to gra platformowa z elementami puzzli wydana w roku 1989 przez firmę Codemasters. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, C64, ZX SPectrum oraz Amstrad. Jest to pierwsza gra z cyklu Dizzy. Powstało sześć części o przygodach dzielnegie'iego.

Celem gry jest odnalezienie skarbu ukrytego przez pirata zwanego HookJaw. W grze sterujesz Dizzy'm - jest to takie chodzące jajko. Prowadząc ekspedycję będziesz musiał rozwiązywać łamigłówki używając napotkanych przedmiotów na wyspie. W kieszeniach masz miesjce dla trzech rzeczy na raz. Szukając skarbu napotkasz na wiele nie przychylnych Tobie stworzeń oraz pułapek.

Gra zrobiona jest w konwencji kreskówkowej. Dizzy - Treasure Island, jest grą bardzo kolorową i dopasowaną do tematyki. Dźwięk niestety nie jest najwyższych lotów, jednak nie męczy w czasie gry.Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA. Jednak aby uruchomić grę z AROS musicie ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM w zakładce RAM. Jeżeli posiadasz oryginalny rom (np. Kickstart 1.3) wystarczy 512 kb Chip RAM.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze Dizzy Treasure Island
Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry DIZZY TREASURE ISLAND.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać