O grze Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie

Niektóre filmy, przeważnie te, którym udało się osiągnąć komercyjny sukces, doczekały się swoich adaptacji growych, dzięki którym nawet te osoby, które nie oglądają filmów, mogą zaznajomić się z danym tytułem. Jedną z takich gier jest „Peter Jacksons King Kong The Official Game of the Movie”, która powstała na podstawie popularnego filmu „King Kong” Petera Jacksona.
Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy ekipa filmowa dowodzona przez Carla Denhama przybywa na Wyspę Czaszki. Owo miejsce okazuje się szczególnie niebezpieczne z powodu nieprzyjaznych tubylców, a także lokalnej fauny, która nie należy do zbyt normalnych. W pewnym momencie King Kong, będący olbrzymim gorylem porywa aktorkę Ann Darrow. Z czasem między nimi zawiązuje się bliższa więź. Ekipie filmowej udaje się natomiast schwytać King Konga i zabrać go do Nowego Jorku jako atrakcję dla lokalnej ludności. King Kong ucieka jednak z więzi, po czym wspina się na Empire State Building, aby stoczyć ostatnią walkę z dwupłatowcami. W przypadku gry istnieją dwa zakończenia – dobre i złe. To drugie wiąże się ze śmiercią goryla. Natomiast gracz, który pokona wszystkie dwupłatowce, może liczyć na odblokowanie dobrego zakończenia, w którym King Kong wraca na Wyspę Czaszki z Ann i żyje w pokoju z ludźmi.
W grze „Peter Jacksons King Kong The Official Game of the Movie” gracz może wcielić się w dwie postaci – Jacka Driscolla (jednego z członków ekipy filmowej) i King Konga. Kierując Driscollem, gracz obserwuje świat z perspektywy pierwszoosobowej, a jego zadaniem jest przetrwanie w groźnym środowisku. Natomiast sterując King Kongiem, gracz ma możliwość przemierzania świata gry z perspektywy trzecioosobowej, a jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona Ann.
ABANDONWARE  STARE GRY   KING KONG   JACKSON   MOVIE   AKCJA   STRZELANKA   FILM  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry PETER JACKSONS KING KONG THE OFFICIAL GAME OF THE MOVIE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz