STAR TREK: THE NEXT GENERATION - BIRTH OF THE FEDERATION

star trek the next generation birth of the federation
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.02/10 (22 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Star Trek: The Next Generation - Birth of The Federation

Star Trek: The Next Generation - Birth of The Federation, gra strategiczna wydana w 1999 roku przez Hasbro Interactive. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).

Star Trek: The Next Generation Birth of The Federation jest grą strategiczną, której akcja rozgrywa się w uniwersum jednego z najpopularniejszych seriali science fiction. Tytuł reprezentuje podgatunek 4X, dlatego główną osią zabawy są eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja. Zabawa zaczyna się od wyboru jednej z pięciu stron, wśród nich są Federacja oraz rasy Klingonów, Romulan, Kardasów i Ferengi. Każda z nich ma inny stosunek do rozwiązywania problemów. Przekłada się to oczywiście na gameplay, dla przykładu Ferengi stronią od konfliktów, bo znacznie bardziej interesuje ich handel, z kolei Romulanie są mistrzami dyplomacji, a Klingoni aż palą się do walki.


Na początku rozgrywki gracz staje na czele jednego systemu gwiezdnego, a jego celem jest poszerzenie wpływów i stworzenie najpotężniejszego imperium. Można tego dokonać drogą pokojową (zawieranie sojuszów, negocjacje) lub wojenną (najazdy). Po przejęciu kontroli nad danym terytorium zaczynają z niego płynąć profity, odblokowują się także nowe budynki. O wszystkie rewiry należy dbać, bo problemy z morale ich mieszkańców mogą skutkować buntem.


Starcia między statkami rozgrywane są turowo. Ruchy jednostek wykonywane są dopiero po włączeniu upływu czasy.


Ostatnia modyfikacja: 16 maj 2020

ABANDONWARE  STARE GRY   STAR   TREK   NEXT   GENERATION   BIRTH   FEDERATION   STRATEGICZNA   TUROWA   KLINGON   ROMULAN   KOSMOS  


Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

jury   wysłano 2023-11-10 13:58:45

Miałem problem ze znalezieniem wersji która działa (szczególnie, że mam linuksa) ale wreszcie się udało. Ta wersja działa!!! Co prawda no-cd nie działa, bo krzyczy ze brak płyty w napędzie, ale co tam, wystarczy ze podmontowuję iso i działa!
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać