STATIX

statix
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Statix

Statix, wydany w 1994 roku przez Black Legend Ltd., to propozycja z rodzaju układanki/łamigłówki. Gra dostępna na platformie Amiga, częściowo porównywana z Tetrisem. W trybie single player, głównym zadaniem gracza jest prawidłowe układanie bloków spadających na równię pochyłą. Bloki różnią się od siebie kształtem wypełnienia, zatem połączenie trzech takich samych bloków (poziomo, pionowo lub po przekątnej) powoduje ich zniknięcie, tworząc tym samym miejsce na następne. To z kolei potrzebne jest do pokonywania kolejnych poziomów, które przechodzi się po stworzeniu odpowiedniej ilości takich “trójek”. Ulokowanie zbyt wielu bloków po jednej stronie równi, przechyla ją uniemożliwiając swobodne manewrowanie kolejnych spadających klocków. A zbytnie odchylenie automatycznie kończy grę. Statix umożliwia przeprowadzanie rozgrywek w parze, przy czym każdy gracz ma do dyspozycji tylko połowę równi. Przegrywa ten, któremu równia przechyli się za mocno od nadmiaru spadających klocków.


Ostatnia modyfikacja: 17 luty 2021Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry STATIX.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać